Новини
Результати вибору підручників для 11 класу Байбузівського ліцею на 2024/2025 навчальний рік
Шановні батьки!
Байбузівський ліцей
проводить набір учнів до першого класу
в закладі створено комфортні умови для ефективного навчання та розвитку
здобувачів освіти. Запрошуємо на навчання!
Довідка за телефоном 30-92-90
26 березня 2024 року Скирда Л.І., Стадник Л.М., Матвієнко К.О. успішно атестувалися при атестаційній комісії Байбузівського ліцею на відповідність займаній посаді та підтвердження раніше присвоєних кваліфікаційних категорій. Атестація педагогічних працівників в цьому році вперше проводилася згідно Наказу МОНУ від 09.09.2022 р. № 805 "Положення про атестацію педагогічних працівників".
Бажаємо їм міцного здоров'я, успіхів на освітянській ниві, творчих злетів, гармонії, творчості та світла!
Збудуймо храм духовності із заповітів Кобзаря, Щоб відродилась наша нація, Щоб квітувала добром українська земля! Під таким гаслом у нашому ліцеї відбулися урочистості з нагоди 210-х роковин з дня народження Кобзаря. Ніжно і проникливо, щиро і захопливо лунали невмирущі рядки Шевченкової поезії. Ми вчимося в Шевченка любити свою землю, шанувати свою історію, своє минуле, вчимося бути справжніми українцями...
Мова – це історія та маркер ідентичності свого народу, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції етносу. Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.
Щороку, 20 лютого, українці вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції Гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів. Виховний захід для учнів 5, 9,10, 11 класів провела вчитель історії Должикова Т.В. Здобувачі освіти згадали трагічні події тих днів, які стали кульмінацією Революції Гідності.
День єднання - молоде свято, цього року ми святкуємо його лише втретє. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
Міністерство молоді та спорту України спільно із Міністерством освіти і науки України та національними спортивними федераціями започаткувало проведення всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» серед учнів закладів загальної середньої освіти.
Освітній процес у ІІ семестрі 2023-2024 навчального року в Байбузівському ліцеї розпочнеться 15 січня 2024 року в раніше визначеному режимі.
Всім успіхів, позитиву, бажання вчитися і досягати запланованих результатів. Нехай Новий рік виконає головне бажання українців - принесе нашій країні перемогу і мир.
11 січня відзначається Всесвітній день "дякую". Це свято було започатковане за ініціативи миротворчих спільнот, щоб нагадати про цінність вдячності. Усім україцям є за що подякувати нашим героїчним Силам оборони: за захист нашої території, мови, цінностей, прагнень, мрій, планів та майбутнього.
Дякуємо!
Щиро вітаємо з Новим роком!
Нехай Новий рік 2024 принесе в дім все найкраще: любов, радість, здоров'я і достаток та додасть життєвої наснаги, духовного оновлення, витримки та оптимізму .
Цьогоріч з нагоди відзначення 35-х роковин Чорнобильської катастрофи та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у нашому закладі освіти пройшли виховні та інформаційно-просвітницькі заходи.
У Байбузівському ліцеї з 25 листопада до 10 грудня проводилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності здобувачів освіти з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.
В ліцеїі за цей період практичним психологом, класними керівниками, педагогом-організатором, соціальним педагогом були проведені профілактичні заняття, лекції, інтерактивні ігри, інформаційні бесіди, флешмоби, онлайн-опитування.
Ніколи не минеться мода на хустки.
Бабусі дістають зі скрині
Барвисті, ніби кольорові пелюстки,
Як символ – оберіг, святині…
С. Пирогова
Щороку 7 грудня відзначається День української хустки. Головною метою цього свята є демонстрування зв’язку поколінь українських жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій, адже хустка здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові.
Перші хустки, які почали носити українки, мали чистий білий колір. А ось кольорові малюнки прийшли до нас з Туреччини. Зараз деякі бренди повертають моду на хустки та включають їх у свої колекції.
Андріївські вечорниці — чудовий спосіб розповісти дітям про давні традиції нашого народу та особливості життя наших предків
Понад 150 школярів Мошенської громади зустрілися з паралімпійцями в межах #OlympicLab
Співпраця відділення НОК України в Черкаській області із громадами регіону триває. Цього разу учасником масштабної олімпійської зустрічі стала Мошенська громада. У гості завітали відомі черкаській паралімпійці. Вони поспілкувалися зі школярами в межах «Чату з чемпіонами та навички лідерства» Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та молоді #OlympicLab.
Понад 150 старшокласників із 5 сіл громади – Байбузи, Мошни, Тубільці, Яснозір’я, Шелепухи – мали змогу познайомитися, поспілкуватися та поставити низку запитань спортсменам.
Чат провели: Роман Данилюк – чемпіон світу зі штовхання ядра 2023 року, чемпіон Європи, срібний призер Паралімпійських ігор-2020 з легкої атлетики серед спортсменів з вадами зору, також виборов ліцензію на участь в Паралімпіаді-2024. Денис Шеренговський – учасник бойових дій, отримав поранення на території Донеччини, внаслідок чого зазнав втрати нижньої кінцівки, представляв Україну на Міжнародних змаганнях ветеранів «Ігри Героїв». Вадим Мазніченко – ветеран Збройних сил України, золотий та бронзовий призер «Ігор Нескорених 2023». Артем Лукашук – ветеран АТО, переможець Всеукраїнських змагань «Ігри нескорених-2017 та 2018», відзначений медаллю «За силу волі» за участь у Марафоні морської піхоти у Вашингтоні (США, 2017), здобув 5 медалей: три срібла і два золота на Іграх Воїнів Warrior Games 2022 у США.
Паралімпійці розповіли школярам про паралімпійський рух та про спорт інвалідів, про участь і можливості Ігор Нескорених, про власний шлях до спорту та натхнення від участі в масштабних змаганнях.
«Наші герої заслуговують, щоб про них знали і говорили! Дуже приємно, коли школярі цікавляться і проявляють ініціативу, ставлячи запитання про спорт і службу наших захисників!» – наголошує Роман Данилюк.
У межах зустрічі відділення НОК України в Черкаській області відзначило 10 кращих спортсменів громади – по 2 від кожного села. Юні спортсмени отримали олімпійські подарунки.
5 грудня світ відзначає День волонтера. Хоча започаткований він давно (1985р.) та для українців був довгий час невідомим, нетрадиційним, незвичним. Але початок широкомасштабного вторгнення в Україну 2022 року все змінив. Тепер ми з впевненістю можемо заявити, що Україна – країна волонтерів! Ми вдячні всім і кожному, хто долучається до зборів продуктів чи іншого виду допомоги. І на передовій, і в тилу кожен робить усе можливе, аби якнайшвидше здолати ворога та повернутися до мирного життя. Усі сили наших захисників спрямовані на знищення ворога. Сміливі й безстрашні воїни забезпечують цілісність та захист України, а обов'язок кожного з нас – підтримувати ЗСУ, аби вигнати окупантів з нашої землі. Захисники забезпечують мир, а ми допомагаємо їм в цьому.
1 грудня у всьому світі відзначається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Девіз всесвітніх кампаній проти СНІДу: «Досягнення нульової позначки: нуль нових випадків ВІЛ-інфекції, нуль випадків дискримінації, нуль смертей внаслідок СНІДу». Цей день є нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ / СНІДу.
27 жовтня в нашому закладі відбувся перший етап XXIV Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика. Здобувачі освіти та вчителі приєдналися до Всеукраїнського флешмобу "Радіодиктант національної єдності 2023". Текст мав назву "Дороги України". Діти і дорослі з трепетом і любов"ю писали диктант.
Мова – це серце народу. Живімо! Борімося! Плекаймо наше, українське!
Історії ж бо пишуть на столі.
Ми ж пишем кров’ю на своїй землі.
ЛінаКостенко
ЗСУ - це меч і щит України, наша опора і захист. Повчальна та корисна зустріч відбулася в нашому ліцеї - ми зустрілися із воїном, який бориться в Збройних Силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.
Відповідаючи на запитання ліцеїстів, наш захисник розповідав про нелегке, сповнене випробувань, життя на війні, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність і про все те, що цікавило дітлахів.
Наприкінці зустрічі щиро подякував учням за те, що вони морально підтримують захисників своїми листами, малюнками, оберегами, адже підтримка для воїнів є надзвичайно важливою.
А ми, в свою чергу, не припиняємо дякувати всім захисникам, які, ризикуючи власним життям, боронять нас та нашу Україну.